بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

ارتباط با ما
مقالات

40 سوال مهم در مورد رپورتاژ آگهی خوب (2023)

40 سوال مهم در مورد رپورتاژ آگهی خوب (2023)
 
رپورتاژ چیست؟
 
رپورتاژ به معنی گزارش است که از ریشه ی کلمه ریپورت گرفته شده است ، ( Reportage )
توضیحات بصورت گزارش در مورد هر چیزی رو میگن رپورتاژ
 
رپورتاژ آگهی چیست؟
 
 
کلمه رپورتاژ به چه زبانی است؟
 
رپورتاژ  ( Reportage ) در اصل یک کلمه فرانسوی است.
رپورتاژ آگهی یعنی چه؟
 
رپورتاژ آگهی ( Advertorial ) به گونه ای از آگهی و تبلیغات گفته می‌شود که در قالب گزارش و خبری ارائه شود. یعنی، مردم و بازدیدکنندگان تصور کنند که یک گزارشی بی طرفه به آن‌ها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه بازدیدکنندگان در حال مشاهده آن هستند و می‌خوانند، در واقع ترفندی برای نوعی تبلیغات بصورت غیر مستقیم برای تقویت جنبه‌ ی بیاد سپردن یک محصول یا خدمات در ذهن مردم میباشد. همچنین رپورتاژ آگهی به خبر تبلیغاتی گفته میشود که جهت معرفی خدمات و محصولات کسب و کارها نوشته میشود و در سایت های پربازدید منتشر میشود.
رپورتاژ آگهی از چه زمانی مرسوم شد؟
 
اصطلاح و کلمه رپورتاژ آگهی برای نخستین بار در سال ۱۹۴۵ به دایره ی لغات و واژه گان در رسانه‌های مختلف جهان در قالبی انتقادی اضافه شد. در ابتدا در روزنامه ها رواج پیدا کرد و با استقبال عموم مواجه شد. اقلب گزارش گران و نویسندگان برای معرفی یا نقد یک محصول یا خدمات و غیره استفاده میشد.
رپورتاژ آگهی به چه دردی میخورد؟
 
به دلیل اعتماد بالای مردم به رسانه‌های مختلف در سطح جهان، رپورتاژ آگهی‌ها بسیار مؤثر واقع شده و به همین دلیل شرکت ها و کسب و کارهای گوناگون برای تبلیغات خود از آن استفاده میکنند و به آن بیشتر علاقمند می باشند. معمولا رپورتاژها بدوت تاریخ انقضاء و دائمی میباشند. بطور کلی یه نوع تبلیغات غیر مستقیم و دائمی میباشد. برای همین دارای اهمیت بالایی میباشد.
 
10 نکته طلایی در مورد خرید رپورتاژ آگهی (2023)
 
رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های تبلیغاتی برای کسب و کارهاست که می‌تواند موثر باشد. اما برای خرید رپورتاژ آگهی باید نکات زیر را در نظر گرفت:
 
1. انتخاب سایت‌های معتبر: برای خرید رپورتاژ آگهی، باید به سایت‌های معتبر و بازدید بالا توجه کنید.
 
2. بررسی محتوای سایت: قبل از خرید رپورتاژ آگهی، باید محتوای سایت مورد نظر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که محتوای آن مناسب با نیاز شماست.
 
3. انتخاب کانال‌های مناسب: برای خرید رپورتاژ آگهی، باید به کانال‌هایی توجه کنید که مخاطبین مورد نظر شما در آن حضور دارند.
 
4. محتوای جذاب: محتوای آگهی شما باید جذاب و متناسب با محصول یا خدمات شما باشد تا مخاطبان بیشتری به آن جذب شوند.
 
5. استفاده از تصاویر با کیفیت: استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط با محصول یا خدمات شما، به بالا بردن جذابیت آگهی شما کمک می‌کند.
 
6. تعیین هدف: باید قبل از خرید رپورتاژ آگهی، هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید بهترین کانال‌ها را انتخاب کنید.
 
7. بررسی قوانین و مقررات: در خرید رپورتاژ آگهی باید به قوانین و مقررات هر سایت توجه کنید تا مشکلاتی برای شما پیش نیاید.
 
8. توضیحات دقیق: توضیحات دقیق و کامل در مورد محصول یا خدمات شما، به مخاطبان کمک می‌کند تا تصمیم به خرید بهتری بگیرند.
 
9. بررسی بازدهی: قبل از خرید رپورتاژ آگهی، باید بازدهی آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ارزش خرید را دارد.
 
10. وضعیت مالی: پیش از خرید رپورتاژ آگهی باید وضعیت مالی خود را مشخص کنید تا بتوانید برای خرید رپورتاژ آگهی، بودجه مناسبی را در نظر بگیرید.
آیا رپورتاژ آگهی دارای قوانین  <i “=”” class=”fa”>  هم هست؟ 
 
در کشورهای پیشرفته قوانین بسیار سختی برای رپورتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود. دیوان بین‌المللی تجارت در قانون آگهی‌های خود که در سال ۱۹۹۷ به تصویب رسانده خواهان مشخص کردن تبلیغات می‌شود تا مردم قادر به تشخیص آن شوند.در بین این قوانین مهمترین آن رپورتاژ آگهی باید با واقعیت منطبق باشد.
رپورتاژ خبری چگونه به شکل رپورتاژ آگهی درآمد؟
 
امروزه حالت دیگری از رپورتاژ در فضای اینترنت مشاهده می‌کنیم به گونه ای که یک مقاله در قالب یک پست عادی به یک وبسایت اضافه می‌شود که در حالت عادی یک مطلب معمولی یا خبری است اما در اصل یک متن کاملاً تبلیغاتی است که بصورت غیر مستقیم با اهداف تبلیغ یک محصول یا یک سایت و خدمات یک شرکت مورد استفاده قرار میگیرد که شامل چندین لینک به سمت وب سایت تبلیغ‌ کننده است. که اگر با راستگویی تلفیق شده باشد اثر بالایی خواهد داشت.
رپورتاژ آگهی در ایران چگونه است؟
 
در کشور ما معنای رپورتاژ آگهی متفاوت است: در رپورتاژ آگهی سایت‌های ایرانی عموماً وب‌ سایت یا اپلیکیشن ها و بعضا برخی خدمات و برند ها به صورت غیر مستقیم به دیگران معرفی می‌شود؛ این معرفی عموماً با گرفتن یک بَک لینک همراه است. همچنین در ایران افراد زیادی برای اینکه رتبهٔ گوگل وبسایت‌شان را افزایش دهند از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند.
رپورتاژ آگهی در خارج از ایران چگونه است؟
 
این مفهوم در وب‌ سایت‌های خارج از ایران با عنوان Review شناخته می‌شود.
رپورتاژ آگهی چه کمکی به شرکت ها میکند؟
 
مدیران سایت ها و شرکت ها برای بازاریابی و وبمستران برای ارتقا رتبه سایت خود درگوگل بدنبال روش های نوین سئو و بهینه سازی سایت هستند ، پس از جستجو متوجه میشوند که سایت های آموزش سئو و متخصصین سئو رپورتاژ آگهی را به عنوان یکی از بهترین و جدید ترین تکنیک ها برای دستیابی به رتبه اول گوگل معرفی میکنند.
رپورتاژ آگهی چه تاثیری در سئو سایت دارد؟
 
در دنیای واقعی وقتی در مورد کسی موارد خوب گفته میشود مردم بیشتر قبول میکنند تا اینکه خود فرد در مورد خود ” تعریف از خود ” کند. در دنیا مجازی هم بدین گونه میباشد زمانی که دیگران در مورد شما و شرکت و خدمات و محصولات شما تعریف کنند بیشتر مورد استقبال در اینترنت قرار گرفته و باعث معروف شدن و ایجاد تحولات در میزان درآمد زایی شما دارد. 

نویسنده

goldis

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *