گرافیک

خدمات

طراحی و گرافیک گلدیس تبریز

راه های خلق و افزایش ارزش ویژه برند

ارزش ویژه برند ارتباط تنگاتنگی با تصور و برداشت مخاطب از برند دارد. از این رو می توان عوامل زیر را به عنوان المان های موثر بر خلق و افزایش ارزش ویژه برند بر شمرد:

  • کسب شناخت کافی از جامعه هدف پیش روی برند
  • جلب توجه جامعه هدف با استفاده از تکنیک های صحیح تبلیغات
  • ایجاد زیرساخت برای ماندگاری در ذهن جامعه هدف با استفاده از تکنیک های صحیح ارتباطات
  • خلق یک تصویر کامل از برند در ذهن مخاطب
  • تقویت تصویر خلق شده ازبرند

 

برندینگ عبارتی است از تجربه مشتری از برند شما و لوگو به معنی نمادی از هویت شرکت شما میباشد.

لوگو چیست؟

به مجموعه فعالیت های تجاری، اجتماعی یک شرکت تجاری در بازار و رفتار شما با مخاطبان هویت برند را تشکیل می دهد. هر چند در مواردی لوگو میتواند از طریق مسئولیت پیام رسانی خود یکی از پیام های تجاری یا ارزش های سازمانی برند (شرکت) را منتقل کند.

به زبان ساده برند وجه تمایز نوع ارایه خدمت، ارزش های سازمانی و … از رقبا است که باعث می شود نام بهتری در بازار هدف بدست آوریم و در کنار این فعالیت ها لوگو بیشتر نقش نماد موفقیت یا عدم موفقیت برند را در بین مخاطبان دارد.

این روزها مشتریان قدرت انتخاب بیشتری از بین برندهای مختلف دارند

تفاوت لوگو و برند

می توان برند را همان لوگو در نظر گرفت. لوگو تنها نشانی از سازمان ماست در حالیکه برند ماندگاری نام ما در ذهن و روح مشتریست و مطابق با نظر کاتلر تنها زمانی می توانیم بگوییم برند موفقی هستیم که در روح و قلب مشتری نفوذ کرده و مشتری در هنگام مواجه با چندین نام نیازی به تکاپو در ذهن خود نداشته باشد و بی نیاز از تفکر محصول ما را انتخاب نماید.

برند چیست؟

تعریف انجمن بازاریابی آمریکا (American Marketing Association) برای برند چنین است:  یک نام تجاری اصطلاح حقوقی بکار رفته برای Brand یک نام ، اصطلاح ، علامت ، نشان یا طرح یا ترکیبی از این هاست که برای

شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده یا گروهی از فروشندگان و متمایز کردن این کالاها یا خدمات رقبا به کار می رود .

طراحی

تبلیغات ریشه در زندگی اجتماعی انسانها دارد. طی این پروسه فروشنده و تولید کننده سعی می‌کند که مشتری یا خریداران را از وجود این محصول و خدمات آگاه کند.
تبلیغ آگهی به مطالبی گفته می‌شود که جهت آگاه کردن عموم مردم تهیه و به روشی مناسب منتشر می‌گردد. این گونه ار طراحی‌ها می توانند بصورت چاپی و یا غیر چاپی باشند. همچنین از نظر مالکیت می توانند به دو گروه دولتی و غیر دولتی تقسیم می‌گردند.

نمونه طرح های گلدیس تبریز

01
لوگو | آرم | نشانه

لوگو نماد و معرف هر برند است، بنابراین طرح آن از اهمیت زیادی برخودار می باشد. اگر یک لوگو خوب طراحی شود، معرف قدرتمند و با ارزشی برای نام تجاری یا برند خواهد بود. از اینرو طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند نسبت به سایر اقلام گرافیکی، نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد.

02
کاتالوگ | بروشور | ست اداری

کاتالوگ یا کالانما کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد.کاتالوگ از طرف تولید کننده محصول/ ارائه دهنده خدمات به مصرف کننده/ مشتری جهت معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.
کاتالوگ محصولی است که از بسیاری جهات دارای تشابه‌های قابل توجه با بروشور است. ولی عمده تفاوت آن با بروشور در چگونگی معرفی موضوع است. موضوع در کاتالوگ بصورت فهرست وار معرفی می‌شود. به عبارت دیگر، در کاتالوگ تنها فهرستی معمولاً مختصر از موضوع را ارائه می‌شود، در حالی که در بروشور مطلب بطور مفصل و دقیق طرح میگردد. این تفاوت کلیدی می تواند تعیین کننده ی تفاوت کاربرد کاتالوگ نیز باشد.

به مجموعه سربرگ، کارت ویزیت و پاکت نامه و … ست و یا اوراق اداری گفته می شود. در کنار آن ها، مواردی همچون کاغذ یادداشت، فلش کارت، کارت های اعتباری و پرسنلی، لیبل وسایل و … می توانند طراحی شوند که در مجموع یکی از ارکان هویت بصری هر مجموعه‌ای خواهد بود.